Program 18. Bučijade u Ivanić-Gradu

2022-09-28T12:28:50+00:0021. rujan, 2022.|

18. BUČIJADA – 30. 09. – 2. 10.2022.
DOĐI, OKUSI, OSJETI, VIDI!

Najveći prodajni sajam bučinog ulja, buča i proizvoda od buča u Hrvatskoj!
Moslavačka ulica i tržnica Maznica
Subota i nedjelja, 09:00 – 18:00 sati

GLAVNA POZORNICA – TRG V. NAZORA

PETAK
19:00 WESTSIDERS
20:00 DETOUR
22:00 DISCO LONJA

SUBOTA
11:00 SVEČANO OTVORENJE 18. BUČIJADE
11:30 PUHAČKI ORKESTAR POSAVAC
12:00 CAFFE BAND
14:00 LIMENA GLAZBA DVD-a KLOŠTAR IVANIĆ
18:00 REANIMATORI
20:00 GIBONNI
22:00 JUMPING JIGAWATTS
23:30 DJ NICK BANE

NEDJELJA
10:30 DOLAZAK KUMA 18. BUČIJADE, MARKA ŠEPATA
11:00 ŽENSKI VOKALNI SASTAV „IVE“
12:00 GRADSKI PUHAČKI ORKESTAR KREŠIMIR KUTINA
13:00 KUD ĐURO KUNDEK CAGINEC, KUD POSAVEC DUBROVČAK LIJEVI-TOPOLJE, KUD OGRANAK SELJAČKE SLOGE POSAVSKI BREGI
14:00 GRADSKI PUHAČKI ORKESTAR KREŠIMIR KUTINA
14:30 PODJELA PRIZNANJA
15:00 CAFFE BAND
16:30 SEKE HUDOROVIĆ
18:00 ĐANI STIPANIČEV I RENATA SABLJAK
20:00 ANTONIJA & JURAN

GRADSKI SAT, Trg Vladimira Nazora
BUČIJADA INFO PULT
11:00 SUBOTA I NEDJELJA
Crno zlato Moslavine – obilazak Grada i SB Naftalan uz zanimljive priče i običaje o nafti, prezentacija naftalanske kozmetike, interaktivni radni listići

PREZENTACIJSKI CENTAR BUČINOG ULJA, tržnica Maznica
10:00 – 18:00 SUBOTA I NEDJELJA
Izložba: oBUČEno polje

MUZEJ IVANIĆ-GRADA, Park hrvatskih branitelja

10:00 – 18:00 SUBOTA I NEDJELJA
Izložba: Ivanić od Tvrđe do Grada
Izložba: Ilustracije slavenske mitologije, autorica Sanja Kolenko

10:00 – 15:00 SUBOTA I NEDJELJA
Radionica keramike za djecu i odrasle
Igraonica – čitaonica za djecu i odrasle

PARK HRVATSKIH BRANITELJA
Dekoracije od buča i foto kutak
13:00 SUBOTA I NEDJELJA
Priče iz tvrđe Ivanić – Povijesna postrojba Ivanić-Grad
13:30 SUBOTA
ULIČNI SVIRAČI Glazbeni odjel OŠ S. Basaričeka

VATROGASNI DOM, Ulica kralja Tomislava
10:00 – 18:00 SUBOTA I NEDJELJA
9. izložba gljiva
4. izložba malih životinja
Vožnja buča kočijom – početna i završna stanica kod Vatrogasnog doma

ŠETNICA UZ RIJEKU LONJU
Izložba fotografija: Šuma Žutica – bogatstvo biljnog i životinjskog svijeta, autor Zoran Ožetski
12:00 NEDJELJA
Topovski pucanj – Povijesna postrojba Ivanić-Grad

PUČKO OTVORENO UČILIŠTE IVANIĆ-GRAD, Moslavačka ulica

17:00 PETAK
Izložba: 100 godina rukometa u Ivaniću

SUBOTA
9:00 – 18:00 Izložba: 100 godina rukometa u Ivaniću
12:00 Kazališna predstava za djecu: „Lovci na snove“ LOFT, ulaznica 15kn (1,99 EUR), kino dvorana
18:00 Kino projekcija: ( Animirani kino hit – sinkronizirano ), ulaznica 25kn (3,32 EUR), kino dvorana

NEDJELJA
09:00 – 17:00 Izložba „ 100 godina rukometa u Ivaniću“
11:00 – 14:00 Haiku susreti, organizator udruga „Tri rijeke“, mala dvorana
11:00 – 13:00 1. društveno ocjenjivanje meda, Pčelarsko društvo Moslavina
12:00 Lutkarska predstava: „Iš’o Viljo u dućan“LOFT, ulaznica 15kn (1,99 EUR), kino dvorana

Craft pivo od buče by Crafter’s
Škrlet Corner – ponuda vina moslavačkih vinara
Bučnica, juha od buče, kremšnita od buče i ostale delikatese od buče
Tamburaški nastupi – Filigrani i Tekuća pitanja
Trg Vladimira Nazora, Mali trg, Ulica kralja Tomislava

MALA BUČIJADA – Sportski park Zelenjak
SUBOTA 10:00 – 18:00

PROGRAM DOGAĐANJA – SUHI BAZEN (pozornica)
11:00 PRVI PLJESAK, dječja glazbena smotra
13:00 MAĐIONIČAR JAPA – mađioničarska predstava
14:00 NEODOLJIVO SLATKO – natjecanje u jedenju kremšnita od buča
15:00 KAOS PRIJE PREMIJERE – kazališna predstava, Malo kazalište Mursko Središće
16:00 KOCKASTA ŽERAVICA – nagradna igra za roditelje i djecu
17:00 TOMBOLA – izvlačenje nagrada

NATJECANJA NA MALOJ BUČIJADI
10:30 ĐIHA, ĐIHA – utrka na drvenim konjićima
11:00 ČUVAJTE NAS, PAZITE NAS! – prometni poligon, Autoškola VAMA
11:30 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – natjecanje u gađanju lukom i strijelom
12:00 ALKA NA BUČKOKOČIJI – prva trka
12:30 TKO LETI VRIJEDI…“ (natjecanje avio modela izrađenih na radionicama)
13:00 ZEKO HOP! – natjecanje u skakanju u vrećama
13:30 KUGLOM OKO SVIJETA – natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
14:30 POLUPANI LONČIĆ – natjecanje u gađanju limenki, PPIG
15:00 ČUVAJTE NAS, PAZITE NAS! – prometni poligon, Autoškola VAMA
15:30 TRI KORNERA PENAL – natjecanje u izvođenju penala
16:30 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – drugi turnir, natjecanje u gađanju samostrelom
17:00 TKO LETI VRIJEDI …“ (natjecanje avio modela izrađenih na radionicama)
17:30 ALKA NA BUČKOKOČIJI – druga trka
13:00 SELO BUČA – GOSPODIN NOSKO TRAŽI PRIJATELJA – pričanje priča uz interaktivno sudjelovanje djece + radionica

IGRAONICE I RADIONICE
– Zabavni park „NAPUHANCI“, RENT A DEKICA – piknik zona u Tvrđi Ivanich, badminton, stolni tenis, odbojka, pikulanje, penali…
– VATROGASNE IGRE, poligoni, natjecanja, VP Ivanić-Grad
– MALI DIZAJNERI – kreativna likovna radionica, Tvornica smijeha
– BRICK by BRICK – radionica i igraonica
– MALI ELEKTRONIČARI – radionica izrade svjetlećih bedževa – ZTK Ivanić-Grad

NEDJELJA 10:00 – 18:00 

PROGRAM DOGAĐANJA – SUHI BAZEN (pozornica)
11:00 DISCO ZA DJECU
12:00 MAĐIONIČAR JAPA – mađioničarska predstava
13:00 NEODOLJIVO SLATKO – natjecanje u jedenju kremšnita od buča
14:00 NEVOLJE PRINCEZE LIJEPE – kazališna predstava, Bjelovarsko kazalište
15:00 KOCKASTA ŽERAVICA – nagradna igra za roditelje i djecu
15:30 POSLJEDNJI PLJESAK – karaoke roditelja i djece
17:00 TOMBOLA – izvlačenje nagrade za tombolu

NATJECANJA NA MALOJ BUČIJADI
10:30 ĐIHA, ĐIHA – utrka na drvenim konjićima
11:00 ČUVAJTE NAS, PAZITE NAS! – prometni poligon, Autoškola VAMA
11:30 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – natjecanje u gađanju lukom i strijelom
12:00 ALKA NA BUČKOKOČIJI – prva trka
12:30 TKO LETI VRIJEDI…“ (natjecanje avio modela izrađenih na radionicama)
13:30 ZEKO HOP! – natjecanje u skakanju u vrećama
14:00 KUGLOM OKO SVIJETA – natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
14:30 POLUPANI LONČIĆ – natjecanje u gađanju limenki, PPIG
15:30 ČUVAJTE NAS, PAZITE NAS! – prometni poligon, Autoškola VAMA
16:00 TRI KORNERA PENAL – natjecanje u izvođenju penala
16:30 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – drugi turnir, natjecanje u gađanju samostrelom
17:00 TKO LETI VRIJEDI …“ (natjecanje avio modela izrađenih na radionicama)
17:30 ALKA NA BUČKOKOČIJI – druga trka
13:00 SELO BUČA – POŠTARSKA TRKA – pričanje priča uz interaktivno sudjelovanje djece + radionica

IGRAONICE I RADIONICE
– RADIONICA IZRADE AVIO MODELA – ZTK Ivanić-Grad, Aero klub Ivanić-Grad
– GAME DAY – radionica ZTK Ivanić-Grad – Informatički klub Net
– FACE PAINTING – Tvornica smijeha
– LIKOVNA RADIONICA „Oslikavanje eko torbica“ – Udruga Tetragon
– SPORTSKI POLIGON – KARATE KLUB Ivanić-Grad
– GEM, SET, MEČ, – odbojka, stolni tenis, badminton
– INDIJANSKO SELO
– KOCKAONICA – radionica i igraonica kockicama
– SELO MOJE MALO –seoski poligon
– ČUVAJTE NAS, PAZITE NAS! – prometni poligon, Autoškola VAMA

OSTALI SADRŽAJI
09:00 – 15:00 SUBOTA
8. Susret planinara – planinarska kuća Grabersko brdo

SUBOTA I NEDJELJA
LUNAPARK – kod Učeničkog doma Ivanić-Grad

Posavski kukuruzni labirint „Hrvatica“
Igre u labirintu, vožnja kočijom, tradicijski proizvodi
Dubrovčak Lijevi, 10 min automobilom od Ivanić-Grada
Subota i nedjelja, 10:00 – 18:00 sati

PARKING
Parkiranje se ne naplaćuje.

Poštovani posjetitelji,
dolaskom na manifestaciju “18.Bučijada u Ivanić-Gradu” pristajete na fotografiranje i snimanje kao posjetitelj javnog događanja. Foto i videodokumentaciju organizator će koristiti isključivo za vlastitu arhivu, objavu na svojoj internetskoj, Facebook i Instagram stranici te u medijima, a s njima će postupati u skladu s Općom uredbom o zaštiti podataka (GDPR).

Bučijada 2022 program

Kontakt informacije

Moslavačka 11 Ivanić-Grad, Zagrebačka, Croatia

Telefon: 01 2881 591

Recent Posts

Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Prihvaćam